O nás

ilustracne
Pochop zmenu. Buď ten, ktorý reštartne svoj biznis ako startup. Jednoducho, funkčne, s vášňou, príbehom a kreatívne. Bez ohľadu na to, či má firma jeden deň alebo dvadsať rokov.

Niečo o tom vieme. Z korporátneho sektora sme unikli frustrovaní, unavení, no presvedčení, že podnikať sa dá aj inak. Startupovo. Bez množstva obmedzujúcich a umelých pravidiel, byrokracie, komplikovanosti a predstierania, že počúvame zákazníka, kým na neho zvysoka kašleme.

Zažili sme desiatky volebných kampaní, ktoré sú sami o sebe malým startupom. Naučili nás premýšľať inak. Rýchlo, jednoducho, bez formalít. S dobre vypointovaným príbehom, ktorý predáva, presviedča a vytvára kontrast.

Vidíme, že svet sa rýchlo mení. To čo fungovalo včera, dnes nestačí. Podnikaniu vládne sloboda vybrať si taký model, ktorý najlepšie rešpektuje vašu slobodu a vášeň. Vaše produkty a služby predáva nielen funkčnosť, ale aj zážitok. Príbehy netvorí veľké ego, drahý oblek, ani luxusné auto. Príbehy tvorí odvaha meniť seba a tým aj svet okolo.

Na prežitie v meniacom sa svete potrebujete nové zručnosti a vaša firma startupovské myslenie a pútavý príbeh. O tom je náš reštart. Komplikované, umelé a byrokratické meníme na jednoduché, inovatívne a flexibilné.

Povedali o nás

Veľmi oceňujeme spoluprácu s poradenskou firmou Restartup. Interkultúrne workshopy, ktoré pre nás realizovala v tomto roku, nám pomohli k efektívnejšiemu fungovaniu našej multikultúrnej firmy. Workshopy ocenili najmä manažéri multikultúrnych tímov, pretože vďaka nim lepšie pochopili kultúrne špecifiká jednotlivých národností svojich ľudí z tímu, oblasti možných nedorozumení a odlišný spôsob motivácie. Vyhovuje nám flexibilita a zapálenie pre vec, ktoré sú firme Restartup vlastné a už dnes sa veľmi tešíme na pokračovanie ďalších workshopov v budúcom roku.
Kateřina VaníčkováHR Specialist, W.A.G. payment solutions
Top management spoločnosti zaregistroval, že už po menej ako 6 mesiacoch, sa komunikácia v našej spoločnosti zlepšila. Disciplína, rešpekt a dôvera medzi kolegami dosiahla nový rozmer. Cítili sme zlepšenie oproti minulosti. Spoločne sme sa učili a praktizovali spôsoby ako riešiť konflikty, ako doviesť projekty do úspešného konca, aké je dôležité určiť si jasné ciele a zároveň efektívne komunikovať smerom k zákazníkom a jednotlivcom. Tím z Restartup bude s nami pokračovať. Čo ma utvrdzuje v tom, že nám pomôžu rásť na profesionálnej ako aj osobnostnej úrovni.
Katarína MolcováHR manažér, Elster Water Metering
V minulom roku som využila možnosť konzultácií s kolegami zo spoločnosti Restartup počas volebnej kampane. Veľmi oceňujem komplexný prístup k hľadaniu optimálnych postupov. Nešlo o žiadne formálne odporúčania, ale o   snahu prispôsobiť riešenia môjmu naturelu a spôsobu uvažovania, čím som sa oveľa lepšie dokázala priblížiť k Zvolenčanom a odprezentovať im svoje názory a návrhy. Ich odbornosť a nadhľad  mi  pomohli najmä pri prekonávaní zákerných volebných útokov. Profesionalita celého tímu spoločnosti Restartup  mi dodala neskutočne veľa energie do kampane a som presvedčená, že práve vďaka nim som  vo voľbách aj uspela.
Lenka Balkovičováprimátorka mesta Zvolen
Spolupráca s firmou Restartup a konkrétne s Michalom Novotom a Jánom Odzganom prináša zážitok profesionálneho prístupu štruktúrovanosti a kvalitného mentoringu. Komunikovať správne víziu YPE pre skvalitnenie politiky a verejnej správy na Slovensku sa nám darí realizovať len vďaka silným skúsenostiam, ktoré Restartup do spoločného projektu vnáša.
Andrea Tittelovázakladateľ a Riaditeľ Youth Politics Education (YPE)
Počas tohto víkendu sme zamakali a dali sme si strategické plánovanie o tom, čo Vagus zlepší, zmení alebo dosiahne. Stálo nás to veľa energie a teraz padáme mŕtvi do postelí. Celý víkend nás viedol a pomáhal nám tréner Braňo z Restartup. Sme radi, že Restartup je našim dlhodobým partnerom vo vzdelávaní a tréningoch, s nimi dokážeme pomáhať ľuďom ešte lepšie a profesionálnejšie. Ďakujeme!
Mgr. Sergej Kárapredseda o.z. Vagus, Dobre&Dobré
Lektori a konzultanti  z Restartup-u sa v rámci spolupráce na projekte Poštovej banky ukázali ako veľmi proklientsky orientovaní - pri definovaní potrieb, ale aj celkového dizajnu tréningu "Projektová komunikácia pre projektových manažérov". Zároveň oceňujem skúsenosti a profesionalitu, ktoré do realizácie vložili a ktoré boli prínosom pre mojich kolegov v banke. Rada budem pokračovať v spolupráci.
Mgr. Michaela Bubelíniovávedúca Oddelenia vzdelávania a rozvoja, Poštová banka
Univerzitný technologický inkubátor je pracovisko Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, ktoré podporuje vznik a fungovanie technologických start-up firiem. V rámci svojich aktivít organizuje aj rôzne podujatia, ako sú biznis raňajky InQb, odborné semináre, školenia podnikateľských zručností a mnohé ďalšie. V rámci týchto podujatí prebieha aj spolupráca s firmou Restartup s.r.o. formou zabezpečenia odborných lektorov a mentorov.
Ing.Lenka Mikulikova. PhDriaditeľka InQb Bratislava
S odstupom času vnímam ešte pozitívnejšie spoluprácu s Michalom a jeho kolegom pri brandingu pre našu spoločnosť. Najviac nám pomohlo rozmýšľanie nad vecami a témami, na ktoré sme boli upriamení a navedení koučingom a komunikáciou s chalanmi. Asi by sme bez tejto spolupráce neprišli na mnoho užitočných myšlienok o dôvode, obsahu a najmä cieli nášho uvažovania o značke a spôsobe naštartovania obchodu. Aj teraz po pár mesiacoch vidíme a cítime, že mnohé otázky boli na mieste a rozprávať sa takým spôsobom a hľadať také skryté zákutia rozvoja značky, firmy a podnikania bolo namieste a určite si s ich tímom naplánujeme ďalší tréning, lebo nastavujú zrkadlo.
Vojtech BočákStavaj.to, konateľ
Spolupráca s Restartup nám významne pomohla pri rozbiehaní firmy. Michal a Ján vniesli novú perspektívu do našej firemnej komunikácie – viac odvahy, ľudskosti a jednoduchosti. Keď sme si dali poradiť, nikdy sme neoľutovali; zároveň sme však mali pocit, že robíme niečo prirodzene ľudské a nám vlastné. Samozrejme, sú kreatívni a promptne reagujú na naše požiadavky.
Jozef Semančín a Pavol Poláčekadvokátska kancelária SEMANČIN-POLÁČEK
Naši partneri pre nás pripravili workshop zameraný na vyjednávanie. Je to tím profesionálov, ktorý nám ukázal a vysvetlil neortodoxné metódy a princípy vyjednávania, ktoré môžeme použiť pri rokovaniach s našimi obchodnými partnermi. Účastníci workshopu prejavili svoje nadšenie v spätných väzbách. Ocenili najmä prístup k vedeniu worhshopu, zameranie sa nielen na teóriu no najmä na prax. Spoločne s tímom Restartup prešli konkrétne problémy našich startupov. Budeme sa tešiť na ďalšie spoločné workshopy a prednášky pre našich startupistov.
Eva Havašováprojektový manažér, The SPOT Guru
Neuveriteľný zážitok! Zapôsobil na mňa spôsob vašej práce a vysoko efektívne tréningy, ktoré boli pre nás veľkým prínosom. Váš osobnostný biznisový pohľad je osviežujúci a zároveň inšpiratívny. Oceňujem, keď konzultanti spochybňujú zaužívané status quo a dokážu nám ukázať iné cesty a prístupy, s ktorými sme sa doteraz nestretli. Vášeň, ktorú vkladáte do práce je evidentná a prináša to, čo vás odlišuje od ostatných.
Katarína ChamkováHR manažér, Air Liquide Welding Central Europe, s.r.o.

Náš tím

 • Michal NovotaPartner & CEO
  Michal sa venuje konzultingu a koučingu v oblasti politického marketingu, reštartu a rozvoja značiek, PR stratégií, komunikačných a líderských zručností v spoločnosti Restartup, ktorú založil v roku 2012 a odvtedy viedol. Pôsobí...
  viac
 • Filip KvapilPartner & CEO Czech Republic
  Filip Kvapil sa ako manažment konzultant venuje predovšetkým manažérskemu rozvoju, koučovaniu, managementu výkonnosti a change managementu. Vo svojom profile má aj kariéru lekára, predovšetkým však má dlhoročné skúsenosti  práce so skupinami a...
  viac
 • Jana BilíkováSenior Consultant
  Jana Bilíková je medzinárodne certifikovaným koučom a lektorkou v oblasti komunikácie, riešenia konfliktov a mediácie. Okrem vedenia tréningov v českom, francúzskom a anglickom jazyku sa špecializuje na problematiku interkultúrneho managementu a oblasťou...
  viac
 • Bogdan StojanovićPartner & CEO Balkans
  Bogdan Stojanović je politický analytik a konzultant v oblasti lobbingu, riešenia konfliktov a bezpečnostných rizík. Pracoval ako poradca na Ministerstve spravodlivosti, odbor výkonu trestných sankcií. Venuje oblasti bezpečnosti, výskumu dopadu šírenia jadrových...
  viac
 • Kristína RusnákováJunior Consultant
  Kristína vyštudovala bezpečnostné štúdiá na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Má bohaté pracovné skúsenosti ako z politickej kampane, tak aj z neziskového sektora a medzi jej silné stránky patrí hlavne...
  viac